Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 7 чоловік

Річний звіт директора школи

Дата: 17 травня 2021 о 12:13, Оновлено 14 червня 2022 о 09:28
Автор: Когут О. С.

ЗВІТ

директора Жуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Б. Лепкого

Бережанської міської ради

Марії Волощук

перед педагогічним колективом

 та громадськістю

за 2020/2021 навчальний рік

Закінчився навчальний рік, і сьогодні ми робимо певні підсумки роботи колективу закладу, оцінюємо діяльність директора на посаді протягом 2020/ 2021 навчального року.

На цих загальних зборах ми керуємося Положенням про порядок звітування директора перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування закладу щодо своєї діяльності на посаді протягом навчального року, яке було затверджено наказом №178 від 23.03.2005 року Міністерством освіти і науки України.

Як директор закладу у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася Статутом, Прави­лами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

І. Загальна інформація про заклад

Жуківська ЗОШ І-IIІ ступенів ім. Б. Лепкого  є комунальною власністю Бережанської міської ради Тернопільської області. Управління та фінансування здійснюється бухгалтерією відділу освіти, молоді і спорту Бережанської міської ради.

Будівля закладу функціонує з 1968 р., земельна ділянка, яка належить закладу, має площу 2,6 га.

Навчальний заклад працює в І зміну, навчальний тиждень – п’ятиденний.

Виконання ст.53 Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту»:

На виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», статті 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 року №684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 року №406 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження №77-РВЕ «Звіт про кількість дітей шкільного віку» було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного віку, які проживають у мікрорайоні закладу. Усі діти охоплені навчанням.

ІІ. Освітнє середовище закладу

Територія навчального закладу частково огороджена, обмежено доступ стороннього автотранспорту. Облаштовано спортивний майданчик, який має трав’яне покриття. Спортивне обладнання утримується в належному стані, загроз для травмування дітей не несе, про що складаються акти обстеження два рази на рік.  Смуга перешкод відсутня.

Територія озеленена достатньо. Облаштовано квітники із багаторічними та однорічними рослинами . Обладнано місця  для проведення уроків на свіжому повітрі. Своєчасно проводиться очищення території від сухого листя й трави, косіння трави, обрізання гілок. Декілька дерев потребують спилювання, так як дуже затіняють один із класів.

Приміщення початкової школи  відокремлене від приміщень для учнів старших класів і знаходиться в іншому корпусі. Облаштування приміщень та кабінетів не створює загрози травмування учнів та працівників. У кабінетах меблі розставлені належним чином, рекреація, коридори та сходи не загромаджені.

Режим прибирання закладу забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів, навчальних приміщень. Режим провітрювання дотримується .

         Відповідно до Санітарного регламенту в школі обладнано 4  внутрішні туалети. Два працює у початковій школі, два для 5-11 класів на першому поверсі. На випадок аварії працює надвірний туалет.

Харчоблок. Санітарно-гігієнічний стан їдальні відповідає нормам, діти харчуються на трьох перервах, що дає змогу раціонально використовувати меблі та посуд. Рукомийники забезпечені милом, облаштовано елекросушарки для рук, черговий учитель слідкує за дотриманням гігієнічних вимог учнями перед прийманням їжі. В зв’язку з карантинними обмеженнями питний режим є індивідуальним.

Працівники дотримуються режиму зберігання продуктів та готових страв, наявне підсобне приміщення. Посудом харчоблок забезпечений. Працює дві електричні плити, 2 морозильні камери.

Постійно є в наявності холодна проточна вода, працює каналізація. Аналіз питної води проводився у серпні 2020 року та буде проведено у липні 2021 року лабораторним центром Держпродспоживслужби.

Аналіз дотримання санітарно-гігієнічних вимог у приміщеннях закладу показав, що температурний режим в цілому дотримується. В навчальних кабінетах температура в межах норми +18,+21 градусів. Проведено ремонт освітлення кабінетів, коридорів із заміною на енергоощадливі лампи. На період карантину особлива увага приділяється вологому прибиранню, яке здійснюється декілька разів на день відповідно до затвердженого графіка. Прибирання здійснюється обслуговуючим персоналом з використанням миючих та дезінфікуючих засобів відповідно до Санітарного регламенту на період карантину. Особлива увага приділяється якості харчових продуктів, які здійснюють різні доставщики. Наявні сертифікати якості та інші документи, що підтверджують належну якість продуктів харчування. На даний час школа працює над запровадженням системи безпеки харчових продуктів відповідно до системи ХАСП.

Харчування дітей здійснюється відповідно до Постанови Головного санітарного лікаря з дотриманням належної дистанції.  Дезінфікуючими, миючими засобами, засобами захисту для працівників харчоблоку забезпечені у достатній кількості (маски, щитки, рукавички, спецодяг). Графіки та інструкції обробки наявного інвентаря та обладнання розроблені станом на 01.09.2020 року. Поряд з цим слід відмітити, що на харчоблоці наявні невідповідні меблі. Тому в 2021 році плануємо закупити столи для видачі готових страв, розробки сирих овочів, м’яса та риби. Школа працює над запровадженням нової системи харчування відповідно до Постанови КМУ №305 від 24 березня 2021 року.

ІІІ. Навчальні приміщення

Заклад забезпечений оптимальною кількістю приміщень. Функціонують навчальні кабінети, бібліотека, їдальня, кабінети адміністрації школи, спортивний клас. Для забезпечення формування ключових компетентностей у різних галузях прагнемо забезпечувати відповідне обладнання для кабінетів інформатики, природничо-математичних наук. Школа має швидкісний Інтернет, тому працюємо над придбанням сучасних телевізорів, що покращить навчальний процес. Проведено ремонти класів для НУШ з відповідним технічним та матеріальним забезпеченням.

Оформлення навчальних кабінетів та коридорів здійснюємо відповідно до рекомендацій МОН. Під час перерв діти відпочивають у рекреації та коридорах, під час сприятливої погоди - на подвір’ї. Облаштовано ізолятор для тимчасового перебування хворих дітей. Але не створено кімнати для відпочинку педагогів  в зв’язку з відсутністю вільних приміщень. Потребує створення і окремий кабінет практичного психолога.

ІV. Вимоги з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, обізнаність учасників освітнього процесу з правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій

Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в закладі є під щоденним контролем адміністрації школи та завгоспа.

Заклад забезпечений первинними засобами пожежогасіння: вогнегасників 12 шт., ящиками з піском,  пожежним щитом.

На зборах трудового колективу  затверджено Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників закладу. Педагогічною радою буде затверджений наявний план роботи закладу на 2021-2022 навчальний рік, де передбачено розділ «Заходи з охорони праці».

Посадові обов’язки працівників, інструкції з техніки безпеки з блоком питань з охорони праці й безпеки життєдіяльності діють відповідно до наказів по закладу. Інструкції складено згідно з Положенням про розробку інструкцій з охорони праці .

У наказах по закладу  призначено відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час, попередження дитячого травматизму, відповідальних за електрогосподарство та пожежну безпеку в закладі.

Щорічно за планом роботи закладу проводиться навчання працівників з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки. За графіком проводяться заліки працівників, про що оформляються протоколи в окремому журналі.

У закладі наявні  необхідні журнали для реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці працівників та учнів закладу. Питання щодо охорони праці обговорювалися на нараді при директору у листопаді 2020 року . Розроблені та виконуються в період освітнього процесу заходи з охорони праці.

Протягом 2020-2021 навчального року був один випадок травмування під час уроку фізкультури, про що складені відповідні документи.

У червні 2021 року проведено заміри контурів заземлення та ізоляції електрообладнання, про що складений відповідний акт.

Щоденно здійснюється контроль за температурним режимом у шкільному приміщенні, за режимом провітрювання, вологим прибиранням, яке проводиться декілька разів на день.

 У закладі медичне обслуговування здійснює медична сестра якість надання долікарської допомоги. Щомісячно учні 1-11 класів проходять огляд на педикульоз.

           На 01.09.2020 року всі працівники пройшли медогляди і допущені до роботи.

Постійно здійснюється контроль щодо роботи системи забезпечення життєдіяльності будівлі закладу. Оформляються відповідні акти.

Вся робота з охорони праці спрямована на виконання Законів України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», розпоряджень міського голови, наказів відділу освіти. За 2020/21 навчальний рік в школі декілька разів призупинявся навчальний процес в зв’язку з хворобою педпрацівників і введенням карантинних обмежень. У ці періоди школа  працювала на дистанційному навчанні.

V. Безпека життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму

Із учнями закладу перед та після канікул проводились цільові інструктажі та фіксувались у журналах реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, закріплені за кожним класним керівником, учителем  - предметником, в кожному кабінеті та спортзалі.

Перед осінніми та зимовими канікулами проводились єдині уроки з безпеки життєдіяльності учнів. На сторінках класного журналу  записувалися відповідні бесіди. На період карантину інструктажі з техніки безпеки проводилися в онлайн режимі та індивідуально з учнями і батьками відповідно до наявних інтернет - ресурсів.

Кожним учителем - предметником проводився інструктаж перед виконанням завдання лабораторної або практичної роботи, зміною видів на уроках праці, фізичної культури, які фіксувалися в класних журналах.

Своєчасно проводилися інструктажі з дітьми перед виїздом за межі закладу.

Класні керівники щотижня проводили профілактичні бесіди щодо запобігання дитячого травматизму. Проводилися додаткові позапланові бесіди за фактами нещасних випадків з учнями, в межах області,  які фіксувалися в класних журналах.

      VI. Охоплення учнів гарячим харчуванням

У 2020-2021 навчальному році було організоване повноцінне, безпечне та якісне харчування дітей (замовлення та прийняття безпечних і якісних продуктів харчування та продовольчої сировини в необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку, виконання норм харчування, наявність сертифікатів якості тощо) за рахунок бюджетних та батьківських коштів.

Гарячим харчуванням було охоплено 90% учнів закладу, 21 дитина пільгових категорій були охоплені безкоштовним гарячим харчуванням.

Постійно здійснювався бракераж сирої та готової продукції, результати заносилися до журналів бракеражу черговими вчителями.

Затверджене та введене в дію двотижневе перспективне меню на весняно-літній та осінньо-зимовий період. Вартість харчування на одного учня склала 15 грн.

VII. Використання мережі Інтернет

У закладі освіти створюються умови для безпечного використання мережі Інтернет, в учасників освітнього процесу формуються навички безпечної поведінки в Інтернеті.

Використання Інтернет-ресурсів – один із інструментів для навчання та викладання, однак він може створювати серйозні ризики для користувачів, якщо не дбати про безпечний доступ до мережі та не дотримуватись правил користування нею. Аби уникнути таких ризиків, заклад має власну політику щодо безпечного користування мережею Інтернет, яка передбачає:

  • мережевий захист (Brandmauer) – вбудований в Microsoft Windows міжмережевий екран, який є частиною Центру забезпечення безпеки Windows;
  • користування Інтернет ресурсами під час навчальних занять під наглядом педагогів;
  • моніторинг шкільних ресурсів
  • збереження персональних даних учасників освітнього процесу.

У закладі не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди. За загальним правилом перед зйомкою та розміщенням фото-відеоматеріалів закладом освіти на своїх веб-ресурсах, отримуємо дозвіл на це від батьків чи інших законних представників дитини.

У закладі розроблені правила користування мережею Інтернет для учнів:

  • використання Інтернет-ресурсів виключно з навчальною метою;
  • заборона відвідування сайтів, які містять непристойну, заборонену інформацію;
  • використання інформації з Інтернет-ресурсів має містити посилання на джерело отриманої інформації;
  • заборона поширення інформації, що може образити інших осіб або заподіяти їм шкоду.

VIІI.  Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору

На виконання Закону України «Про освіту», Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» від 15.08.2011 №872 (зі змінами, внесеними Постановою КМ від 09.08.2017 № 588), листа Міністерства освіти і науки України «Про організацію інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» від 18.05.2012 року № 1/9 – 384, «Щодо посадових обов’язків асистента вчителя» від 25.09.2012 року № 1/9-675, Постанови КМУ від 15.08.2011 № 872 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», Постанови КМУ від 14.02.2017 № 88 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами», Постанови КМУ від 15 листопада 2017 р. № 863 «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки  особам з особливими освітніми потребами», Наказу МОНУ від 01.02.2018 № 90, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.02.2018 за № 226/31678 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 06 грудня 2010 року № 1205», Наказу МОНУ від 08.06.2018 № 609 «Про затвердження Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти»,Наказу МОНУ від 23.04.2018 № 414, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11.05.2018 за № 582/32034 «Про затвердження Типового переліку спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах закладів загальної середньої освіти», листа МОНУ від 05.02.2018 № 2.5-281 (Роз’яснення щодо тривалості уроків в інклюзивних класах і функціональних обов’язків асистента вчителя), Листа МОНУ від 08.08.2013 № 1/9-539 «Про організаційно-методичні засади забезпечення права на освіту дітям з особливими освітніми потребами», Листа МОНу від 26.06.2019 № 1/9-409 «Методичні рекомендації щодо організації інклюзивного навчання в закладах освіти у 2019/2020 навчальному році», 2020/2021навчальному році були утворені класи з інклюзивним навчанням:

5 клас –18учнів в т.ч. учениця із слабким зором– Куца Аліна Михайлівна

Класний керівник -  Семеген Н.М.

7 клас –13учнів  в т.ч. учениця із порушенням психо-мовленнєвого розвитку Місєчко Вікторія Петрівна

Класний керівник –Лещишин Оксана Євгенівна

    Для організаційно-методичного забезпечення інклюзивного навчання були розроблені «Заходи по організації інклюзивного навчання для дітей з особливими освітніми потребами», видані накази по школі: наказ «Про організацію інклюзивного навчання у 2020/2021 навчальному році»

         Для кожного учня з особливими освітніми потребами наказом було затверджено склад команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами, до якої на постійній основі були залучені вчителі-предметники, які викладають у даному інклюзивному класі, та інші залучені фахівці. Команда супроводу в складі постійних учасників та залучених фахівців в активній співпраці з батьками учнів з особливими освітніми потребами розробили індивідуальні програми розвитку для кожної дитини та систематично проводили моніторинг її виконання з  метою коригування та визначення динаміки розвитку дитини.

    Були затверджені адаптовані та модифіковані навчальні програми для реалізації інклюзивного навчання.

    Корекційно-розвиткові заняття   проводилися працівниками Бережанського ІРЦ згідно навчального плану.

   Контроль за організацією інклюзивного навчання у 5,7-х класах та роботою вчителів-асистентів здійснювався поточно та щомісячно (проведення навчальних занять за  розкладом, облік проведення занять та якість їх оформлення, перевірка журналів інклюзивного навчання, документації асистентів вчителів) заступником директора з навчально-виховної роботи Адамів Г.М.

      Навчання учнів здійснювалось з урахуванням особливостей освітніх потреб учнів на основі використання особистісно-орієнтованого підходу. Оцінювання навчальних досягнень дітей з особливими освітніми потребами здійснювалось згідно критеріїв оцінювання.

   Питання організації інклюзивного навчання розглядались  на нараді при директорові  (грудень 2020 року, травень  20201 року).

   Упродовж 2020/2021 навчального року постійно проводилася інформаційно-просвітницька робота та заходи щодо організації взаємодії та взаємопорозуміння між учасниками освітнього процесу, формування толерантного ставлення до учнів з ООП.

   Учні з особливими освітніми потребами упродовж 2020/2021 навчального року залучалися  до  різноманітних виховних заходів шкільного та міського рівнів.

ІX. Організація освітнього процесу

Стан працевлаштування випускників

Під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час у школі проводилася профорієнтаційна робота з учнями;

  • працювали з випускниками з метою залучення до навчання у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації та подальшим працевлаштуванням;
  • згідно з графіком проведення профорієнтаційних заходів з учнями 8-10 класів у 2020/2021 навчальному році з жовтня по травень взяли участь у профорієнтаційних заняттях щодо підвищення престижу професій, необхідних на ринку праці в місті, області;
  • на класних годинах учителі вчили дітей вірно обирати та здобувати професію, вміло знаходити роботу за професією, розкривали певні правила та прийоми пошуку роботи, допомагали уникати помилок, оволодівати навичками правильно:
    • використовувати джерела що містять інформацію про навчальні заклади та наявність вакансій;
    • складати резюме і листи до роботодавців, об’яви про пошук роботи;
    • спілкуватися з роботодавцем,
    • оформляти анкети та інші документи для вступу до вищих навчальних закладів та прийому на роботу;
    • підготуватися до співбесіди з роботодавцем, щоб успішно її пройти;
  • психологом школи проводились заняття щодо  вибору професій.

          У грудні 2020 року учні 9-11класів відвідали День відкритих дверей у Бережанському агротехнічному інституті .

В школі робота була спрямована на всебічне охоплення випускників повною загальною середньою освітою,що підтверджуює подальше навчання та працевлаштування випускників.

Працевлаштування випускників 9 класів

Кіль-кість випускників

Продовжують отримувати освіту

Не навча-ються

З них

ВНЗ

І-ІІ р.акр.

Училище

10кл. загальноосвітні навчальні заклади

Працевлаштовано

Не працюють, не навчаються

Хворі та виїхали за межі області

Інші (виїхали за межі України)

Кіль

кість

ПІБ

Адреса

2020/ 2021

18

1

17

-

-

-

-

-

-

-

-

2021/ 2022

Працевлаштування випускників 11 класів

Кіль-

кість випускників

Продовжують отримувати освіту

Не навча-ються

З них

ВНЗ

ІІІ-ІV р.акр.

ВНЗ

І-ІІ р.акр.

училище

Інші

Працевлаштовано

Не працюють, не навчаються

Хворі та виїхали за межі області

Інші (виїхали за межі країни)

2020/ 2021

13

6

7

-

-

-

2021/ 2022

X. Стан і розвиток мережі закладу

У 2020/2021 навчальному році у школі було 11 класів. Мова навчання – українська. Профіль навчання в старшій школі: 10-11 клас – історичний.

Станом на 05.09.2020 н.р. вчителями школи було проведено облік дітей та підлітків шкільного віку, було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного віку, які проживають за територією обслуговування закладу. 

Адміністрацією та педагогічним колективом закладу було:

  • складено список дітей  майбутніх першокласників на  2020/2021 навчальний рік;
  • складено та подано до відділу освіти статистичні звіти за затвердженими формами про кількість дітей і підлітків шкільного віку території обслуговування школи;
  • складено та подано до відділу освіти статистичний звіт Форма № 77-РВК;
  • перевірено списки дітей і підлітків шкільного віку з вадами розумового та фізичного розвитку.

      Станом на 05.09.2020 кількість дітей і підлітків шкільного віку становила  143 учні.

Випускників 9-х класів – 18 чол. З них охоплені навчанням – 17 чол.:

Бережанський агротехнічний коледж-1чол.

Перспективою на 2021/2022 навчальний рік контингент майбутніх першокласників складатиме 8 дітей.

XІ. Кадрове забезпечення

За якісним складом педагогічних працівників наш заклад має можливість надавати учням якісні освітні послуги. Упродовж року навчальний заклад в основному був забезпечений кадрами.

У 2020/2021  навчальному році у школі працювало 25 педагогічних працівників, у тому числі 1 директор, 1 заступник з навчально-виховної роботи, 1 заступник з виховної роботи, 1 педагог-організатор, 1 практичний психолог, 3 асистентів учителя,  2 учителі, що перебувають у соціальній відпустці.

90% вчителів мають повну вищу освіту на рівні спеціаліста, 1 вчитель (Мищишин В.В.) має середню спеціальну освіту та 1 учитель (Подуфала З.В.)кваліфікаційний рівень – бакалавр.

Якісний склад вчителів-предметників має наступний розподіл за кваліфікаційними категоріями:

1

Вища категорія

13

57%

2

І категорія

3

13%

3

ІІ категорія

1

4%

4

Спеціаліст

2

8,5%

6

Бакалавр

1

4%

5

«Старший учитель»

7

30%

Предмет викладання

Кількість вчителів

Вища категорія

І

категорія

ІІ

категорія

спеціаліст

З них мають звання

Прим.

Початкові класи

4

4

-

-

-

2

Українська мова

та література

4

3

1

-

-

1

Англійська мова

2

1

1

-

1

Історія

1

1

-

-

-

1

Математика

1

-

      1

-

Інформатика

1

1

-

-

-

-

Географія

1

1

-

-

-

1

Фізика

1

1

-

-

-

Біологія

1

1

-

-

-

-

Хімія

1

-

1

-

-

-

Трудове навчання

1

-

-

-

1

-

Музичне

мистецтво

1

-

1

-

1

-

Образотворче мистецтво

-

-

Основи здоровя

1

1

-

-

-

1

Фізична культура

1

1

-

-

-

-

У закладі освіти упродовж 2020/2021 навчального року працювало:

  • вчителів, що отримують пенсію  по інвалідності – 2 особи;
  • педагогічних працівників, що знаходяться у відпустці по догляду    за дитиною до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством – 2 особи (Колісник Г.І., Кукурудза І.Г.)

Таким чином, у закладі освіти проводилась системна робота по забезпеченню освітнього процесу кваліфікованими кадрами, проводилась робота з соціального захисту учителів. У наступному навчальному році слід посилити роботу з питань:

- 100%-го забезпечення школи педагогічними кадрами відповідно до фаху;

- працювати в напрямку омолодження педагогічного колективу;

- працювати в напрямку забезпечення соціального захисту вчителів;

- знаходити можливості для матеріального стимулювання якісної роботи педагогів.

Система організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників

Система організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників зазнала ключових змін на виконання положень закону України «Про освіту» та реалізації прав педагогічних працівників на вільний вибір освітніх програм, форм навчання, суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації. Заклад перейшов на реалізацію Порядку підвищення кваліфікації педагогічних працівників, відповідно до Постанов КМ № 800 від 21.08.2019 та №1133 від 27.12.19, яким встановлено загальний обсяг підвищення кваліфікації не менше 150 годин на 5 років.

У закладі освіти створені умови для постійного підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розроблено, затверджено й оприлюднено перспективний план підвищення кваліфікації на 2021 рік. У 2020-2021 навчальному році за бюджетні кошти пройшли курси підвищення кваліфікації на базі Тернопільського ОІППО усі педагоги закладу.

Результати атестації педагогічних працівників

Реалізований план проходження педагогічними працівниками атестації. Було проатестовано таких педагогічних працівників:

1.Подуфала Марія Григорівна, учитель біології, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії»;

 2.Мищишин Люба Петрівна, учитель початклових класів, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії»;

 3.Мазуркевич Оксана Миколаївна, учитель української мови та літератури, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії»;

 4.Лещишин Оксана Євгенівна, учитель української мови та літератури відповідає раніше присвоєній  кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії»;

5.Драган Галина Степанівна, учитель математики, присвоїти квалфікаційн категорію «спеціаліст другої категорії»;

6. Драган Галина Іванівна, вчитель фізики та астрономії, відповідає раніше присвоєній  кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії».

 Результати атестації продемонстрували обізнаність вчителів в питаннях  чинного законодавства в галузі освіти, навчально-методичного забезпечення предмету, який викладається, ведення шкільної документації, психолого-педагогічної та методичної літератури, нових освітніх технологіях таметодиках  щодо організації освітнього процесу. Атестаційна комісія підготувала узагальнений висновок про педагогічну та методичну діяльність кожного вчителя, що атестувався, склала протоколи оцінювання системи і досвіду роботи. Підсумки атестації педагогічних працівників школи у 2020/2021 навчальному році відображено у наказі «Про підсумки атестації педагогічних працівників у 2021 році» від 06.04.2021  №  35-од та . від 23.03.2021 р №21 –од.

XII. Методична робота. Педагогічна діяльність педагогічних працівників

У 2020/2021 навчальному році педагогічний колектив школи працював над реалізацією педагогічної  теми Реалізація особистісно орієнтованої системи навчання через формування ключових компетентностей учнів на основі використання методів активного навчання та виховання» та методичної теми: «Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму».

На виконання Законів України “Про освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, Інструкції з обліку дітей та підлітків шкільного віку, інших нормативних документів Міністерства освіти і науки України заклад освіти створював оптимальні умови для забезпечення конституційного права кожного громадянина на доступну, безоплатну і якісну освіту, отримання молоддю повної загальної середньої освіти. Заклад освіти здійснював свою діяльність відповідно до Статуту, який відповідає сучасним нормативно-правовим документам, що регламентують діяльність загальноосвітніх закладів.

Методична робота педагогічного колективу була спрямована на створення оптимальних умов для підвищення професійної майстерності вчителів, передбачала систематичну колективну та індивідуальну діяльність, яка сприяла підвищенню рівня методичної і фахової компетентності педагогічних працівників школи, впровадження в практику досягнень педагогічної науки, інноваційних освітніх технологій, передового досвіду, а саме:

  • створення умов для розвитку інноваційної діяльності, педагогічної ініціативи вчителів для забезпечення рівного доступу кожної дитини до якісної освіти та отримання повної загальної середньої освіти на рівні Державних стандартів;
  • оновлення освітнього процесу шляхом активного впровадження інноваційних технологій та поглиблення науково-теоретичної роботи;
  • підвищення професійної компетентності вчителів;
  • інформаційне забезпечення педагогічних працівників з питань педагогіки, психології, фахових дисциплін, оволодіння технологіями пошуку і опрацювання необхідної інформації в Інтернеті   та залучення учителів до використання інформаційних ресурсів;
  • сприяння виробленню в учителів умінь і навичок самостійної методичної роботи з метою безперервного підвищення кваліфікації та вдосконалення педагогічної майстерності.

  Робота над єдиною методичною темою підняла на більш високий рівень теоретичну підготовку кожного вчителя, надала чіткості, цілеспрямованості практичним заходам з різними категоріями вчителів, активізувала форми методичної роботи.

  У 2020/2021 навчальному році основними формами методичної роботи з педагогічними працівниками школи були: педагогічна рада, методична рада, методичні об’єднання вчителів-предметників, методичне об’єднання класних керівників, інструктивно-методичні наради, науково-практичні, творчі групи, курси підвищення кваліфікації, атестація, самоосвіта.

  Пріоритетні напрямки діяльності школи реалізовувались шляхом впровадження сучасних інноваційних технологій, методики активного і інтерактивного навчання і виховання учнів, компетентнісного підходу до навчання школярів. Значна увага приділялась підвищенню якості навчання і виховання учнів, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників школи, організації роботи з обдарованими та здібними учнями, здійснення моніторингу якості освіти у закладі.

Упродовж року в школі працювали такі методичні об’єднання:

  1. Учителів предметів гуманітарно-естетичного циклу (керівник Рутковська Г.В..)
  2. Учителів предметів природничо-математичного циклу (керівник Когут О.С.)

      3.Учителів початкових класів (керівник Павлюк Н.В.)

      4. Класних керівників (керівник ЧасковськаО.В.)

Методичні об’єднання відігравали головну роль в реалізації головних завдань  та методичної проблеми школи. На засіданнях ШМО обговорювались питання результатів  ЗНО, контрольних робіт учнів, надавалась методична допомога педагогам, що атестуються тощо. На заключних підсумкових засіданнях шкільних методичних об'єднань зроблений аналіз їх роботи за рік, складені проекти планів роботи на наступний навчальний рік.

 

Традиційно  в школі проходить фестиваль педагогічної майстерності вчителів, де педагоги діляться досвідом своєї роботи, запозичюють методичні цікавинки у колег. В рамках фестивалю були проведені такі відкриті уроки та виховні заходи:

ПІБ учителя

Предмет

Дата

Клас

Тема уроку

1

Драган Г.С.

Інтегрований урок з математики та укр.літ

25.02.2021

8

«Стежками Лесі Українки. Квадратні корені»

2

Лещишин О.Є.

Інтегрований урок з математики та укр.літ

25.02.2021

8

«Стежками Лесі Українки. Квадратні корені»

3

Мазуркевич О.М.

Укр.літ.

5

Олександр Олесь «Микита-Кожумяка. Казка-драма»

4

Мазуркевич О.М

Укр.літ.

5

Г.Малик «Нехвичайні пригоди Алі в країні Недорладії».

5

Мищишин Л.П.

Літ.чит.

4

Ліна Костенко Краса і почуття

6

Мищишин Л.П.

Я у світі

4

7

Рутковська Г.В.

Англ.мова

1

«Вивчення літер алфавіту Z iW».

8

У школі склалася певна система роботи по проведенню предметних тижнів, які охоплюють позакласною роботою всіх учнів. Всі матеріали тижнів зібрані в методичному кабінеті школи, а їх проведення – узагальнено наказами по школі

Проведено предметні тижні з: 1) Математики та інформатики вчителями Драган Г.С. та Когут О.С.;
2) української мови та літератури вчителями Коваль О.М., Лещишин О.Є., Мазуркевич О.М., Волощук М.В.;
3) з психології практичним психологом школи Дубницькою Н.Д.;
4) з географії вчителям Семеген Н.М..

Педагоги школи ведуть власні блоги та сайти ( Драган Г.С. , Когут О.С.).

XIІІ. Навчальна діяльність учнів

Упродовж 2020-2021 навчального року робота педколективу була спрямована на упровадження компетентнісного підходу в освітній процес, забезпечення стандартів НУШ для 1-3 класів та інклюзивної освіти для дітей з ООП.

Велика увага у школі приділяється включенню всіх дітей в освітній процес. Станом на 1 вересня 2020 року до 1-го класу були залучені всі діти, яким виповнилося 6 років.

На початок навчального року було 99 учнів, на кінець І семестру – 96. Лише показники високого рівня мали два учні 4-11 класів, високого та середнього – 11 учнів 4-11 класів. У 3 класі НУШ застосовувалось формувальне оцінювання.

Якісний показник навчання за результатами оцінювання за І семестр становить 27% у початковій школі (4 клас), 14,5% – базовій, 20% –  у старшій, по закладу – 18,6%.

У закладі ведеться системний моніторинг стану відвідування занять учнями. Безпосередній контакт з учнями та їх батьками тримають класні керівники, які ведуть щоденний облік відвідування, оперативно з’ясовують причини відсутності дитини на уроках. У закладі ведеться Журнал обліку відвідування, який дає оперативну інформацію щодо стану відвідування у закладі щодня. У разі виявлення проблемних ситуацій вживаються заходи для уникнення пропусків занять. При потребі дитина відвідується вдома, інформуються органи місцевого самоврядування, ювенальної превенції, здійснюються дії, що дають реальний результат.

Проміжний зведений аналіз відвідування здійснюється за участю класних керівників та заступника директора з виховної роботи щомісяця. В основному учні занять без поважних причин не пропускають, своєчасно надають підтверджуючі документи: довідки із медичних закладів чи пояснюючі записки від батьків. З батьками існує порозуміння з цього питання, існує взаємодія.

Разом з тим простежуються негативні тенденції – з певними батьками важко знайти порозуміння щодо належного контролю за відвідуванням дітьми занять, своєчасного надання підтверджуючих документів.

Існує група дітей із соціально неспроможних сімей, які вимагають посиленої уваги з боку класних керівників, адміністрації. Виховні заходи дають тимчасовий ефект. Окремі батьки вказують у пояснювальних записках причини пропуску, що на відповідають дійсності. Над подоланнями цих явищ продовжуємо працювати.

XІV. Виховна та позакласна робота

    У 2020/2021 навчальному році виховна робота в школі  була спрямована на реалізацію загальношкільної виховної теми: «Формування патріотичних та громадянських якостей, морально-етичних принципів особистості в умовах НУШ» і проводилась на науково-методичній основі відповідно до реалізації Концепції державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 988, Статуту школи, річного плану роботи школи на 2019/2020 навчальний рік. Виховна робота  була спрямована на виконання Законів України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, «Про позашкільну освіту», Національної програми правової освіти та Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 29 липня 2019 року № 1038; програми «Нова українська школа» у поступі до цінностей», яка розглянута та затверджена Вченими Радами Інституту проблем виховання (протокол № 6 від 02 липня 2018 року) та Інституту модернізації змісту освіти (протокол № 7 від 26 вересня 2018 року); Конвенції ООН про права дитини. Ключовими нормативними документами у сфері освітньої політики щодо виховання є наказ МОН № 1243 від 31.10.2011, яким затверджено "Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України",  як важлива умова комплексного впливу на особистість, підвищення ролі освіти в розбудові й зміцненні  української державності та утвердженні національної єдності.

На основі цих нормативно-правових документів у школі функціонувала виховна система школи як цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання, відбувалося моральне становлення учнів, формування в них творчого мислення, відповідальності. На сьогоднішній день в школі склалася система виховної роботи, яка на принципах гуманізму, демократизму, єдності сім’ї та школи, спадкоємності поколінь забезпечує здійснення національного виховання, спонукає до утвердження педагогіки особистості, сприяє формуванню в учнів навичок самоосвіти, самоаналізу, допомагає учням розвивати індивідуальні здібності, творчі задатки, самовизначитись та самореалізуватись.

Основна увага приділяється формуванню громадянина-патріота України, створенню умов для самореалізації особистості учня, відповідно до його здібностей, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, формування в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя.

Головне завдання школи – так побудувати виховну діяльність, щоб сама її організація, приклади авторитетних наставників-учителів, шкільне середовище виховували дітей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, самобутності. Завдання педагогів полягало у тому, щоб слова «Україна», «патріотизм» набували для дитини особливого сенсу, тобто сприймалися «не лише розумом, а й серцем». Не менш важливим було повсякденне виховання поваги до Конституції держави, законодавства, державних символів – Герба, Прапора, Гімну. Важливим аспектом національно-патріотичного виховання є повага та любов до державної мови. Мовне середовище повинно впливати на формування учня- громадянина, патріота України.

Система виховної роботи в школі

Завдання виховної системи:

•      Виховувати дитину як громадянина країни, національно свідомого, життєво і соціально компетентного, здатного здійснювати самостійний вибір і приймати відповідні рішення у життєвих ситуаціях.

•      Сприяти зростанню творчого духовного потенціалу особистості, розкриттю здібностей на кожному з виховних етапів.

•      Розвивати дитяче самоврядування як осередок самореалізації громадянського виховання.

•      Стимулювати саморозвиток, самовиховання, самоосвіту учнів та розвиток їх життєтворчої компетентності через участь у реалізації проектів соціального та благодійного напрямків.

•      Створювати умови для розвитку життєтворчої компетентності учнів.

•      Впроваджувати оптимальні методи, форми, засоби, що сприяють формуванню в учнівської молоді основ життєтворчості; розширення можливостей компетентного вибору особистістю свого життєвого шляху

•      Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці

•      Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації.

Для реалізації цих завдань у школі розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани роботи класних керівників, які були затверджені на засіданні методичного об’єднання класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси.

Виховна система школи базується на принципах, що визначають основні вимоги до процесу виховання особистості учня, до його змісту, організацій, форм, методів та прийомів.

Принципи виховної системи школи:

•      принцип гуманізації і демократизації виховного процесу

•      принцип зв’язку виховання з реальним життям

•      виховання особистості в колективі в ході спільної діяльності

•      єдність вимог і поваги до особистості

•      послідовність, систематичність і єдність виховних впливів.

Виховна робота реалізується за такими напрямами:

•      Виховання громадянської свідомості через учнівське самоврядування, формування активної життєвої позиції.

•      Виховання правової культури та профілактика правопорушень.

•      Фізичне виховання та пропаганда здорового та безпечного способу життя.        

         Психологічна підтримка учнів та вихованців.

•      Національно-патріотичне виховання.

•      Екологічне виховання.

•      Моральне виховання.

•      Родинне виховання.

•      Художньо-естетичне виховання.

•      Розвиток творчих здібностей учнів.

        Виховна робота була спрямована на реалізацію календарних, традиційних  свят, конкурсів, заходів щодо втілення «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів» 

  • ціннісне ставлення до себе;
  • ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;
  • ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
  • ціннісне ставлення до праці;
  • ціннісне ставлення до природи;
  • ціннісне ставлення до культури і мистецтва

Система виховної роботи школи забезпечує:

•      активне залучення до процесу виховання батьківської громадськості;

•      організацію методичної роботи з актуальних проблем виховання з педагогами, класними керівниками;

•      розвиток активності школярів у різних видах діяльності та творчий розвиток здібностей, інтересів особистості у позашкільній діяльності;

•      гуртування учнівських колективів навколо організації колективних творчих справ, участь у проектах;

•      соціальну захищеність і підтримку учнів;

•      співпрацю з дитячими молодіжними та громадськими організаціями, об’єднаннями, колективами;

•      співробітництво з правоохоронними органами, соціальними службами з питань організації правової освіти, профілактичної роботи серед школярів;

•      концентрацію сил педагогічного колективу за пріоритетними напрямками виховної роботи.

Система виховної роботи спрямована на створення умов для розвитку та самореалізації особистості кожного учня. Пошук сучасних шляхів і засобів виховання школярів здійснюється на засадах педагогіки творчості і становить одну із найактуальніших проблем навчально-виховного процесу.

Серцевиною виховного процесу є особистість: її нахили, здібності, потреби, інтереси, соціальний досвід, самовідданість, характер.

Результатом виховної діяльності закладу є створення сучасної моделі випускника – людини, готової до самоосвіти, самовизначення та самореалізації у дорослому житті.

Для керування виховним процесом в школі створено методичне об'єднання класних керівників (керівник – Часковська О.В.)

Методичне об'єднання класних керівників - структурний підрозділ внутрішньо -шкільної системи керування виховним процесом, який координує науково-методичну та організаційну роботу класних керівників.

Основні завдання шкільного методичного об'єднання класних керівників:

•      підвищення теоретичного, науково-методичного рівня підготовки класних керівників із питань психології та педагогіки;

•      забезпечення виконання єдиних принципових підходів до виховання й соціалізації учнів;

•      озброєння класних керівників сучасними виховними технологіями та знанням сучасних форм і методів роботи;

•      вивчення, узагальнення та використання передового педагогічного досвіду роботи класних керівників;

•      координування планування, організації та педагогічного аналізу виховних заходів класних колективів;

•      сприяння становленню й розвитку системи виховної роботи класних керівників.

Функції шкільного методичного об'єднання класних керівників:

•      організує колективне планування і колективний аналіз життєдіяльності класних колективів;

•      координує виховну діяльність класних колективів та організує їхню взаємодію в педагогічному процесі;

•      планує і постійно коригує принципи виховання та соціалізації учнів;

•      організує вивчення та запровадження класними керівниками сучасних технологій виховання, форм і методів виховної роботи;

•      обговорює соціально-педагогічні програми класних керівників і творчих груп педагогів, матеріалами узагальнення передового досвіду роботи класних керівників, матеріалами атестації класних керівників;

•      оцінює роботу членів об'єднання, клопочеться перед адміністрацією школи про заохочення класних керівників.

Структура виховної роботи навчального закладу включає в себе і взаємодію школи з найближчим до неї середовищем на рівні сімей учнів: з батьками й особами, що їх замінюють, акцентуючи увагу на питаннях соціалізації дітей і молоді в тому чи іншому аспекті.

XV. Соціальний захист.

Здійснення профілактичної роботи в школі


    Слід зазначити, що в закладі створені безпечні умови для навчання та виховання учнів. Учасники освітнього процесу в цілому дотримуються санітарно-гігієнічних вимог та вимог безпеки під час проведення уроків та позакласних заходів. Відповідно до нормативних вимог з учнями проводилися інструктажі з техніки безпеки на уроках фізики, хімії, інформатики, трудового навчання, фізичного виховання, при організації екскурсій, культпоходів, ігор, індивідуальні бесіди тощо.

    Одним із шляхів запобігання наявних негативних факторів та подолання їх наслідків, практичної реалізації завдань, визначених у державних документах, є впровадження в навчальний процес курсу «Основи здоров'я» (1-9 кл.), програма якого визначається практичним спрямуванням, передбачає формування основних моделей безпеки під час виникнення побутових, природних, техногенних надзвичайних ситуацій. Учні та працівники школи систематично проходять медичний огляд.

     Адміністрацією школи проводився облік екскурсій та поїздок учнів школи, а бесіди з попередження дитячого травматизму, які проводили вчителі перед екскурсіями та позашкільними заходами, реєструвалися в окремому журналі інструктажів.

     Під час відрядження учнів на олімпіади, екскурсії, змагання, конкурси наказом директора школи призначались вчителі, відповідальні за збереження життя та здоров’я цих дітей, контролювалося виконання цих наказів.

    Робота з попередження усіх видів дитячого травматизму проводилась класними керівниками систематично. В календарних планах з виховної роботи є окремий розділ з попередження дитячого травматизму. Класні керівники регулярно проводили бесіди, тематичні класні години з профілактики травмування учнів. Усі бесіди та інструктажі фіксувались в класних журналах, журналах з охорони праці та безпеки життєдіяльності учнів.

    Для удосконалення профілактичної роботи щодо запобігання дитячого травматизму серед учнів класними керівниками було проведено комплекс бесід:

- правила дорожнього руху;

правила протипожежної безпеки;

- запобігання отруєнь;

- правила безпеки при користуванні газом;

- правила безпеки з вибухонебезпечними предметами;

- правила безпеки на воді;

- правила безпеки користування електроприладами, при поводженні з джерелами електроструму.

     Крім того, класні керівники провели додаткові бесіди з учнями  з попередження всіх видів травматизму перед початком осінніх, зимових, весняних та літніх  канікул, оформлені Пам’ятки для дітей та їх батьків.

     Під постійним контролем класних керівників знаходиться відвідування школи учнями. Причини пропусків занять негайно з’ясовуються, підтримується постійний зв’язок з батьками.

     Питання профілактики дорожньо-транспортного дитячого травматизму, охорони життя і здоров'я учнів, відповідальності батьків за дотриманням контролю за дітьми в позаурочний час були обговорені на батьківських зборах у вересні, грудні, травні 2020/2021 навчального  року.

     В школі була спланована та проводилась позакласна робота з питань безпеки життєдіяльності учнів. Вчителями використовувалися різноманітні форми роботи з даного питання: предметні тижні, бесіди, лекції, усні журнали, рольові ігри, конкурси та вікторини, виступи агітбригад, конкурси плакатів та малюнків, рефератів, екскурсії до пожежно-технічної виставки: 

- конкурс малюнків «З вогнем погані жарти»; 

- усний журнал «Хто наші вороги»; 

- диспут «Шкідливі звички чи життя у своє задоволення»; 

- ігрові вікторини щодо запобігання дитячого травматизму під час канікул;

- зустрічі з наркологом «Тютюн, алкоголь, наркотики – вороги людства»; 

- конкурс малюнків «Друзі світлофорика»; 

- вікторини «Рух на дорогах»; 

- практичні заняття «Перша допомога потерпілому в ДТП»; 

- практичні заняття членів загону ДЮП «Будь обережним з вогнем!»; 

- виступ агітбригади юних інспекторів руху «Подорож до Країни дорожніх знаків»; 

- виховний захід «Червоний, жовтий, зелений»; 

- конкурс знавців правил дорожнього руху 

      Вчителями проведено профілактичні бесіди за темами: „Небезпека вдома і на вулиці», «Основні правила поведінки в громадських місцях та транспорті», «Наодинці вдома», «Правила дорожнього руху», «Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами», «Правила поведінки з газом», «Правила поведінки з вогнем», «Правила поведінки на воді та біля водоймищ», «Обережно! Ожеледиця», «Правила дорожнього руху», «Здоров’я – як його зберегти», «Гігієна та чистота – це мої друзі», «Я обираю здоровий спосіб життя», «Азбука безпечної дороги», «Місце зупинки громадського транспорту – зона підвищеної небезпеки», «Здорові діти – майбутнє нації», «Жити в світі де є ВІЛ»; «СНІД стосується кожного», «Права свої ти добре знай, обов’язки не забувай».

      У навчальних кабінетах та інформаційно- виховному центрі оформлено куточки щодо профілактики всіх видів дитячого травматизму та оновлено стенд «За здоровий спосіб життя».

     Питання профілактики всіх видів дитячого травматизму серед учнів обговорювалися на батьківських зборах. Класні керівники залучали батьків до проведення екскурсій, культпоходів з метою запобігання випадкам дитячого травматизму.

     Велись журнали обліку нещасних випадків, що сталися під час освітнього процесу з учнями, в побуті та мікротравм,  журнали  реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів з БЖД у навчальних кабінетах і класних кімнатах та кабінетах хімії, фізики, інформатики, майстерні, спортивній кімнаті. У вище зазначених приміщеннях розміщені правила техніки безпеки, затверджені директором школи.

     На поверхах школи та в навчальних кабінетах розміщені плани евакуації учнів на випадок виникнення пожежі, затверджені згідно вимог. Класні керівники на виховних годинах нагадували учням про шляхи евакуації із приміщення школи, план дій у випадках виникнення пожежі, надзвичайних ситуацій.

     Учителі   вели чергування під час перерв на поверхах та подвір’ї школи. Їм у цьому допомагали чергові учні по школі. Був складений графік чергування класів на навчальний рік  та графік чергування вчителів та адміністрації школи, в обов'язки яких входять підтримка дисципліни на перервах та запобігання травмування учнів.

     У вересні, грудні 2020 року та травні 2020 року заступником директора з навчально-виховної роботиАдамів Г.М. було перевірено:

•        журнали інструктажу з техніки безпеки для учнів у навчальних кабінетах, кабінетах фізики, хімії, біології,  спортивній кімнаті;

•        наявність записів у класних журналах з БЖД та щоденниках учнів про проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності;

•        ведення у класних журналах сторінок «Додаткові бесіди».

Під час перевірки було виявлено:

1.      У наявності є всі перелічені журнали.

2.      У кабінетах фізики, хімії, біології, інформатики, «ЗахистУкраїни», спортивній кімнаті наявні інструкції з техніки безпеки. В усіх навчальних кабінетах є правила поведінки в кабінеті.

3.      У класних журналах у наявності вступний інструктаж з безпеки життєдіяльності.

4.      Класними керівниками ведуться сторінки журналу «Додаткові бесіди з  попередження дитячого травматизму» згідно методичних рекомендацій.

     Комісія, на чолі із завгоспом школи Королишиним В.О. перевіряла наявність працюючих електроламп, справність електроприладів, безпечність шкільних козирків, кріплення шаф, дошок, спортобладнання. Було замінене скло у вікнах, перевірені замки на запасних виходах.

     Та поряд з цим в роботі з питаннь застереження дитячого травматизму є певні недоліки. Так, під час перерв учні 1 – 4 класів та 5 - 7 класів поводяться травмонебезпечно (бігають по коридору та сходах школи, перегинаються на перилах сходів), про що неодноразово отримували попередження. З цих питань проводилися класними керівниками додаткові бесіди.

XVI. Управлінська та організаційна діяльність

       Упродовж 2020/2021  навчального року адміністрацією школи опрацьовувались, вивчались та аналізувались питання з управлінської, організаційної, освітньої діяльності, а саме:

  • управлінська діяльність адмістрації  школи та здійснення внутрішкільного контролю;
  • організація освітнього процесу, рівень знань, умінь та навичок учнів, стан викладання предметів;
  • організація системи методичної роботи та навчально-методичне забезпечення педагогічного процесу;
  • стан роботи закладу освіти щодо реалізації  концепції національного  виховання;
  • організація роботи  з охорони праці та попередження дитячого травматизму;
  • охорона дитинства та робота з дітьми пільгового контингенту;
  • кадрове забезпечення діяльності закладу освіти: атестація та проходження педагогічними працівниками курсів підвищення кваліфікації;
  • організація роботи закладу освіти під час карантинних обмежень.

Робота з направлення діяльності закладу в межі нормативно – правового поля була ключовою   протягом року, а саме:

  • розроблено та прийнято Правила внутрішнього трудового розпорядку закладу;
  • розроблені та затверджені функціональні обов’язки працівників закладу з питань охорони праці;
  • завершено створення номенклатури справ закладу освіти;
  • проводилась цілеспрямована робота щодо вдосконалення діяльності всіх структур закладу згідно  з його Статутом;
  • Колективний договір між адміністрацією школи та профспілковим комітетом відповідає сучасним нормативно-законодавчим документам.

Цілеспрямовано проводилась робота щодо підвищення культури управління навчальним закладом,   а саме:

  • зміцнення виробничої дисципліни;
  •  розвитку інформаційного забезпечення всіх учасників освітнього  процесу.

       У школі створені та працювали органи самоврядування: рада закладу, батьківські комітети класів, методична рада, шкільна дитяча організація. За участю вищезазначених органів вирішувалися найбільш важливі питання діяльності закладу, залучення та використання позабюджетних коштів, розвиток матеріально–технічної бази, організація освітнього процесу.

       Таким чином, у 2020/2021 навчальному році велась системна планова робота з даного питання. Але серед недоліків слід назвати труднощі, а саме: в забезпеченні 100%-го володіння педагогічними кадрами ІКТ та недостатню забезпеченість школи комп’ютерами. У наступному році слід направити зусилля на залучення позабюджетних коштів на придбання комп’ютерної техніки, що значно підвищить рівень і якість управлінської та організаційної діяльності.

XVII. Профорієнтаційна робота

   Профорієнтаційна робота розпочиниється з початкової школи і проводиться системно і планомірно. Уже першокласники знайомляться в ігровій формі із світом професій, підготовка до дорослого життя проводиться в подальшому як на уроках через навчальний матеріал, так і в позакласній роботі. У випускних класах профорієнтаційна робота побудована на тісному зв’язку закладу з вищими навчальними та професійними навчальними закладами. Орієнтуємо дітей на Дні відкритих дверей, що проводяться на базі закладів вищої та професійної освіти.

   В попередні роки приймали активну участь у районному конкурсі «Калейдоскоп професій», отримуючи перемоги та призові місця.

XVIІІ. Фінансово-господарська діяльність

               Планово-господарська діяльність школи у 2020/2021 навчальному році була спрямована на створення належних санітарно-побутових умов навчання та виховання учнів, вдосконалення навчально-матеріальної бази школи, осучаснення інтер’єру шкільних приміщень. Достатньо уваги було приділено питанню економії енергоносіїв, раціональному використанню фінансових ресурсів. Основними джерелами фінансування школи були:

  • державне (місцевий бюджет) – оплата енергоносіїв, харчування учнів пільгового контингенту, оздоровлення учнів у оздоровчих таборах, заробітна плата працівників школи.
  • батьківські пожертви та спонсорська допомога

На реалізацію освітньої програми «Нова українська школа» за рахунок державної субвенції придбано:

  • парти одномісні – 11 шт;
  • роздатковий дидактичний матеріал;
  • класну дошку;
  • меблевий куточок;
  • комплект компютерного забезпечення

За рахунок спонсорських благодійних коштів батьків  зроблено поточні ремонти в  усіх кабінетах. Проведено заміну бачків у туалетах; проведено ремонт туалету на другому поверсі початкової школи; придбано нові умивальники та елертрорушники; придбано нову електроплиту удля шкільної їдальні.

           

При організації планово-господарчої діяльності у 2021/2022 навчальному році направити зусилля на вирішення таких питань:

  • продовжити роботу з економного та раціонального використання енергоносіїв, фінансових ресурсів;
  • посилити роботу з урізноманітнення джерел позабюджетних надходжень;
  • особливу увагу приділити ремонту системи опалення та водопостачання за рахунок місцевого бюджету;
  • забезпечити комплектацію необхідними меблями та наочністю перший клас, який буде працювати у 2021/2022 навчальному році за новими стандартами початкової освіти;
  • продовжити роботу з заміни світильників, що вичерпали термін використання на енергозберігаючі;
  • провести заміну спортивного інвентаря у спортивній кімнаті;
  • оновити компютерний клас новою компютерною технікою.

Річний звіт директора школи за 2019-2020 н.р

П Р О Т О К О Л
звіту директора Жуківської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів ім. Б. Лепкого Бережанської районної ради
перед педагогічним колективом та громадськістю

 14.06.2020р.

 ПРИСУТНІ: 32 чол.

представники колективу школи – 21 чол.;
батьківської громадськості   - 11 чол.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Звітування керівника закладу освіти Волощук М.В. про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю щодо підвищення рівня організації навчально-виховного процесу в закладі освіти, вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально–технічної бази школи, залучення додаткових джерел фінансування  та їх використання, ужиті заходи  щодо забезпечення закладу кваліфікованими педагогічними кадрами, залучення педагогічної та батьківської громадськості, співпрацю з громадськими  організаціями.

2. Виступи членів педагогічного колективу, батьківської громадськості про діяльність керівника школи Волощук М.В., щодо підвищення рівня організації навчально-виховного процесу в навчальному закладі.

3. Оцінювання діяльності керівника школи шляхом таємного голосування .

Вибори голови та секретаря зборів.

Пропозиція:    головою  конференції  обрати  заступника  директора з   НВР Адамів Г.М., секретарем  –  заступника  директора з виховної роботи Мазуркевич О.М.

Результат голосування: одностайно

  СЛУХАЛИ:

Адамів Г.М.,голову зборів, яка зазначила, що  звітування керівника школи відбувається згідно  наказу Міністерства освіти і науки “Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та  громадськістю” від 23.03.2005 р. № 178, на виконання  Національної доктрини розвитку освіти (п.3),  наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55 ”Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів”, Положення про загальноосвітній навчальний заклад керівник навчального закладу має щороку звітувати про свою діяльність перед членами педагогічного колективу, батьківського комітету, ради та громадськості з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної  державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах , що базується на принципах взаємодопомоги та позитивної  мотивації.

І.СЛУХАЛИ :

Волощук М.В., директора закладу освіти,  із звітом про свою діяльність як директора закладу освіти  в 2019-2020 навчальному році.

Директоркою школи було  проінформовано про:

-персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу;

-  забезпечення   кваліфікованими педагогічними кадрами;

- методичну роботу і її напрямки;

- рівень навчальних досягнень учнів школи(якість знань);

- роботу з обдарованими  дітьми;

- соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів та працівників педагогічного колективу;

-надання соціальної підтримки та допомоги дітям-сиротам, під опікою та з малозабезпечених сімей

-організацію різних форм позаурочної навчально-виховної роботи;

-  правоосвітню роботу:

-  вжиті заходи щодо  покращення матеріальної інфраструктури школи;

- залучення педагогічної та батьківської громадськості  до управління діяльності навчального закладу та інше.    (Звіт додається)

ІІ. Виступили:

1. Адамів Г.М., заступник директора з НВР, відмітила наполегливу роботу директора з питань заходів щодо забезпечення школи кваліфікованими педагогічними кадрами. Так школа 100% забезпечена кваліфікованими вчителями. Створені сприятливі умови для проходження курсів підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників. Директор проявляє зацікавленість в тому, щоб вчителі школи брали активну участь в районних та обласних семінарах, що підвищує їх кваліфікаційний рівень та надає практичного досвіду. Галина Михайлівна запропонувала роботу директора школи оцінити задовільно.

2.Лещишин О.Є., вчителька української мови та літератури, яка відзначила креативність та професіоналізм Марії Василівни, її наполегливість та рішучість, високий рівень управлінського досвіду в керівництві закладом освіти та запропонувала визнати її роботу задовільною.

 

3.Часковська О.В.,  вчителька англійської мови, зауважила, що Марія Василівна– ініціатор усіх інноваційних починань у школі. Як вмілий керівник    швидко орієнтується в складних ситуаціях, бачить перспективи розвитку закладу освіти, володіє умінням ставити перед колективом конкретні завдання,  окреслювати шляхи їх вирішення та організовувати роботу щодо їх виконання. Під її керівництвом проводиться багатогранна робота з впровадження в навчально-виховний процес сучасних інноваційних підходів, інформаційно-комунікаційних технологій. Волощук М.В.вдало згуртовує весь  колектив. Роботу вважає задовільною.

 

4.Бездух А.П., голова батьківського комітету школи, високо оцінив турботу директорки про дітей, створення позитивного навчально-виховного процесу, забезпечення індивідуального   підходу  до  кожного учня. Марія Василівна турбується    про  учнівське    самопочуття   та     здоров’я     кожного   учня,      співпрацює  з    батьківською    громадськістю. Бездух А.П.    вважає роботу  Волощук М.В. задовільною.

 

5. Семеген Н.М.,голова проф.  комітету  школи,  відзначила, що Марія Василівна– креативний керівник, наполегливо та планомірно працює з педколективом щодо вирішення навчально-виховних завдань. Вона вмілий керівник, гарний господар. Постійно займається благоустроєм школи, вимоглива до себе і підлеглих, завжди  готова прийти на допомогу кожному вчителеві, учневі і батькам. Завжди вислухає, дасть пораду, як краще поводитися в тій чи іншій ситуації, узгоджує свої рішення з профспілковим комітетом школи. Надія Миронівна вважає роботу директорки закладу освіти  задовільною.

 

6. Крамар В.Т., сільський голова, вважає, що Марія Василівна зарекомендувала себе як умілий організатор і хороший керівник. Сумлінно і відповідально відноситься до своїх обов’язків керівника. Завдяки її вмілому керівництву школа має гарний зовнішній вигляд, а кожен член педагогічного колективу почувається на роботі невимушено і впевнено. Дисциплінована, тактовна.

 

 

ІІІ. Виступили:

Адамів Г.М.,голова зборів,  повідомила присутнім про необхідність обрання лічильної комісії.

Було запропоновано обрати лічильну комісію у складі 3 осіб:

Драган Г.С. –представник педагогічного колективу;

Когут О.С.-представник педагогічного колективу;

Семеген Н.М.-представник педагогічного колективу.

Результат голосування:одностайно

УХВАЛИЛИ:

Згідно результатів голосування обрати лічильну комісію у складі 3 осіб:

Драган Г.С.

Когут О.С.

Семеген Н.М. 

Потім учасники зборів приступили до таємного голосування щодо роботи      директора за 2019-2020 навчальний рік.

Результати таємного голосування.

У голосуванні взяли участь –32осіб.

Визнали роботу директора закладу освіти:

 

задовільною – 32 ос.;

незадовільною -0 ос.

 

УХВАЛИЛИ:

 

  1. Визнати роботу директора Жуківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Б. Лепкого Бережанської районної ради Волощук Марії Василівни  задовільною.
  2.  Протокол загальних зборів звіту директора розмістити сайті закладу освіти.

 

 

 

Голова зборів  :                          Адамів Г.М.

 

Секретар:                                 Мазуркевич О.М.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.